„Pay-Per-Whiff” – premiera singla

10 miesięcy totalnego Do It Yourself zakończone sukcesem! W najbliższy poniedziałek zaprezentujemy Wam nasz nowy singel – „Pay-Per-Whiff”.

Kawałek ten planowaliśmy nagrać w czasie naszej pierwszej sesji, w Nowym Sączu, której owocem była epka „Dust Bowl”. Zabrakło nam jednak czasu i budżetu, by zrobić to tak, jak chcieliśmy.

Gdy więc uzbieraliśmy środki na nagrywkę jednego wałka, z góry wiedzieliśmy, że będzie to „Pay-Per-Whiff”. Do studia, tym razem krakowskiego Psychosound, weszliśmy w styczniu, by zarejestrować większość ścieżek. Planowo Maciek miał tylko dograć kilka partii w kokosowym studiu Grandma Enjoys Music (Babcia Lubi Muzykę).

Okazało się jednak, że przeziębiony Jerry nie ogarnął czysto wokali, partie gitar też nie do końca wyszły tak, jak powinny. Marcel z kolei nie był zbyt zadowolony z brzmienia basu. Efekt? Nagrywanie jeszcze raz, w warunkach domowych.

Gdy już w końcu udało się wszystko nagrać, Kokos zabrał się za miks i mastering. No i się zaczęło – non stop nam coś nie leżało, ten chciał głośniej klawisze, tamten wokal. Tu daj reverb, tam pogłośnij „doły”!  Efekt? Totalna nienawiść do naszej najlepszej ballady.

Ale w końcu się udało! Wreszcie osiągnęliśmy rezultat, z którego jesteśmy zadowoleni i którym chcemy się Wam pochwalić.. :)

Bądźcie z nami w najbliższy poniedziałek o 19:00. Wtedy zaprezentujemy długo wyczekiwany singel!

**

„Pay-Per-Whiff” credits:

  • Muzyka i aranżacja: Maciek & Dust Bowl
  • Słowa: Jerry
  • Nagrania: Psychosound Studio, GEM Studio
  • Produkcja: Dust Bowl, Psychosound Studio
  • Miks i mastering: Kokos
<- POWRÓT